HAKKIMIZDA

GULA'nın Arkasındaki TARİH
Bitkisel ilaçlar ve bitkisel ilaç kaynaklı çareler çok eski zamanlardan beri dünyada yer almaktadır. Şifalı bitkilerin kullanımı Afrika, Hindistan ve Çin'deki yerli kabilelerin ve kültürlerin daima önemli bir parçası olmuştur. Batıda sentetik ilaçların ortaya çıkmasından önce, bitkisel ve halk tedavileri dünyada daha baskındı. Kapsamlı çalışmalar ve araştırmalar, atalarımız tarafından kullanılan bitkisel bileşenlerin tedavi edici etkilerini bizlere kanıtlamıştır. GULA, vücut üzerinde sihirli etkileri olan ve geniş bir bitkisel ürün yelpazesi sunmakta olan işte tam da böyle bir markadır.
Marka adını Mezopotamya tıp tanrıçası Gula'dan almaktadır. Gula kelimesi Sümerce kökenli olup 'Büyük' anlamına gelmektedir. Mezopotamya döneminde Gula ilahi hekim olarak kabul edilirdi veMezopotamya panteonunun ana tanrılarından biri haline geldi..
Mezopotamya dönemindeki yeri, ona adanmış "Bullutsa-rabi'nin Gula İlahisi" olarak bilinen iyi bilinen bir kompozisyondan da anlaşılmaktadır. Daha sonraki birçok ilahi onu 'büyük doktor' olarak tanımlamıştır.
Otantik referansların eksikliği onu karakterize etmeyi zorlaştırsa da, bir hekimin sahip olduğu çeşitli aletlere sahip olarak tanımlanmıştır. Sonrasında diğer birçok şifa tanrıçası Gula ile ilişkilendirilmiş olsa da Gula M.Ö. ikinci binyılın son yarısında diğer tüm tanrılar arasında en yüce tanrıça olarak kabul edilmeye başlanmıştır.

Gula, göbek bağının kesilmesi, bebek hastalıkları, mantar enfeksiyonu gibi farklı sağlık sorunlarının tedavisi için çağrılırdı. Ayrıca Kudurru adı verilen süslü sınır taşlarında en sık görülen tanrıçadır.
Tanrıçanın birçok figüratif tasvirinde de görüldüğü gibi Gula köpeklerle de ilişkilendirilmiştir. Köpekler ve tanrıça arasındaki bağlantı kesin olmamakla birlikte, bununla ilgili bazı inanışlar vardır. İkisi arasında kurulan bağlantı ya bir

hastalığın hastayı yalaması nedeniyle bir hayvana aktarılabileceği inancından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle GULA'nın eski Mezopotamya dönemindeki önemi oldukça açıktır. Çağdaşları arasında en yüksek rütbeli şifa ve tıp Tanrıçası olarak kabul edilir. Önceleri ev ortamlarıyla sınırlı olsa da daha
sonra güçlü aurası Mezopotamya döneminin farklı şehirlerine ulaşmıştır.

‘GULA’ kelimesinin anlamı ve gücü bu kadar büyükken, onu aynı derecede sihirli bitkisel ürünlerimiz için bir marka adı olarak tercih ettik.

ŞAKİR YAVUZ

Kurucumuz ve Başkanımız

Sayın Şakir Yavuz, GULA'nın kurucusu ve başkanıdır. Şakir Bey'in sosyal başarıları, olağanüstü bilgi yeterliliği ve mesleki başarılarıyla daima desteklenmektedir.

Yavuz Bey, birçok dünya şampiyonluğunu kazanmada olağanüstü yetenekler sergileyerek gençlere örnek olmuştur. Kendisi, Grand Master Kung-fu, Grand Master Kick-Boxing ve Grand Master Thaiboxing gibi unvanlara sahip bir dövüş sanatları uzmanıdır. 1980 ile 1996 yılları arasında birçok dünya ve Avrupa şampiyonluğu kazanmış ve Kung- Fu, Kick-Boxing ve Thai-Boxing dallarında 150'den fazla Ulusal ve Uluslararası Ünvan elde etmiştir. Ayrıca Şakir Yavuz Kung-Fu stilini ve Şakir Yavuz Kendini Savunma tekniğini icat etmiştir.

2000 yılında, iki aile şirketi Perfect Timing Holding adlı bir ortak girişim oluşturmak için birleşmiş ve iki aile şirketinden birine ait olan Şakir Yavuz, 2007 yılında bu Amerikan-Türk-Alman Şirketler Grubu'nun yönetim sorumluluklarını devralmıştır. Şakir Yavız bu devir ile aynı ı yıl içinde Perfect Timing Holding'in üçüncü Başkanı oldu.

Şakir Yavuz, kültür-sanata, okumaya ve gezmeye oldukça meraklı aynı zamanda birçok ödül kazanmış bir sporcudur.
YÖNETİM KADROMUZ
500x500
HERBALİST RAZİ SAFAROV
GULA ÜRÜNLERİNİN CEO'SU VE MUCİDİ
Tolga (2)
dr. METİN kimildar
şifalı bitkilerin araştırmacısı ve uzmanları
3
prof. dr. muhammet Bezirci
OSMANLI dilinde antik şifa kitaplarının araştırmacısı ve tercümanı optiman tıp kozmetik gıda ve şifa belgelerinin incelenmesi
Untitled-design-12
Anas Jawed
BT VE İŞ GELİŞTİRME BAŞKANI
4
Omer Sevim
TÜRKİYE KOORDİNATÖRÜ
Tolga
Assoc. Prof. Dr. Tolga Kaan Bahadir
GULA SPOR ARAŞTIRMA BAŞKANLIĞI EĞLENCE PSİKOLOJİSİ VE YÖNETİM EKİBİ
edited linked in
Amna Mujahid
PAZARLAMA VE REKLAMCILIK BAŞKANLIĞI
WhatsApp Image 2023-04-04 at 13.25.28
AMIR SUBHANI
DİJİTAL VARLIK YÖNETİCİSİ
Ms. Sefa Ilhan
Sefa Ilhan
ÜRÜN TASARIM VE ŞEKİLLENDİRME BAŞKANLIĞI AMBALAJLAMA
mese
Betül DİLŞAH Meşe
İDARE ASİSTANI
Select your currency
TRY Türk lirası